Renault Captur occasion: populaire crossover met ruim aanbod
De Renault Captur is een van de meest verkochte compacte crossovers in Nederland. Met zijn kleurrijke uitstraling, hoge instap en praktische afmetingen spreekt hij een breed publiek aan. Als Renault Captur occasion kopen op uw agenda staat, is er goed nieuws: op Autoofy staan momenteel 32 exemplaren te koop, met prijzen vanaf € 5.995 tot € 31.500. De gemiddelde vraagprijs ligt op € 13.119. Bekijk het volledige aanbod op Autoofy voor een actueel overzicht.
Wat kost een Renault Captur occasion?
De prijzen lopen flink uiteen, afhankelijk van bouwjaar, kilometerstand en uitvoering. Grofweg zijn er drie segmenten te onderscheiden:
- Budget (tot € 8.000): Hier vind je Capturs uit de periode 2014-2017 met hogere kilometerstanden. Denk aan een Renault Captur uit 2014 voor € 5.995 met 144.922 km, of een Renault Captur uit 2017 voor € 5.999 met ruim 218.000 km. Ook een Renault Captur uit 2016 voor € 6.950 met 187.980 km valt in dit segment.
- Middensegment (€ 8.000 – € 12.000): Hier verschuift het aanbod naar nieuwere bouwjaren en lagere kilometerstanden. Voorbeelden zijn een Renault Captur uit 2018 voor € 7.295 met 184.338 km, een Renault Captur uit 2017 voor € 7.840 met 174.480 km en een Renault Captur uit 2016 voor € 8.690 met circa 101.000 km op de teller.
- Nieuwer en zuiniger (boven € 12.000): Recentere exemplaren, vaak met hybride aandrijving of een lage kilometerstand, komen boven het gemiddelde van € 13.119 uit. De duurste in het huidige aanbod staat voor € 31.500.
Waar moet je op letten bij een Captur occasion?
De Renault Captur wordt in de branche doorgaans gezien als een comfortabele en ruimtelijke auto voor zijn klasse, maar er zijn aandachtspunten bij de aanschaf van een gebruikt exemplaar.
Kilometerstanden en onderhoud
Veel Capturs in het lagere prijssegment hebben hoge kilometerstanden. Een Renault Captur uit 2018 voor € 7.999 staat op 159.423 km, terwijl een Renault Captur uit 2014 voor € 8.745 slechts 97.545 km op de teller heeft en beschikbaar is met automaat. Vraag altijd naar een volledig onderhoudshistorie en controleer of de distributieriem of -ketting op tijd is vervangen.
Transmissie: handgeschakeld of automaat
Het overgrote deel van het beschikbare aanbod is handgeschakeld. Capturs met automaat zijn zeldzamer en worden doorgaans iets hoger geprijsd. Let bij handgeschakelde exemplaren op de slijtage van de koppeling, zeker bij hogere kilometerstanden. Een voorbeeld van een automaat in het aanbod is de Captur uit 2014 voor € 8.745.
Brandstoftype
Het merendeel van de Capturs op de Nederlandse occasionmarkt rijdt op benzine. Hybride varianten zijn beschikbaar in recentere bouwjaren en vallen veelal in een hogere prijsklasse. Diesel is ook te vinden, al is het aanbod hiervan beperkt. Wil je meer weten over de prijsverschillen per brandstoftype, lees dan de gids over benzine, diesel of elektrisch: prijsverschillen op de occasionmarkt.
Generaties van de Captur
De eerste generatie Captur (2013-2019) is de meest voorkomende op de occasionmarkt. De tweede generatie (vanaf 2019) biedt meer technologie en een verfijnder interieur, maar is navenant duurder. Kijk bij de eerste generatie extra goed naar de staat van het interieur en eventuele roestvorming rond de wielkasten.
Voorbeelden uit het huidige aanbod
| Bouwjaar | Prijs | Kilometerstand | Transmissie |
|---|---|---|---|
| 2014 | € 5.995 | 144.922 km | Handgeschakeld |
| 2017 | € 5.999 | 218.338 km | Handgeschakeld |
| 2016 | € 6.950 | 187.980 km | Handgeschakeld |
| 2018 | € 7.295 | 184.338 km | Handgeschakeld |
| 2018 | € 8.945 | 155.617 km | Handgeschakeld |
| 2018 | € 9.445 | 152.226 km | Handgeschakeld |
Zo geeft een Renault Captur uit 2018 voor € 8.945 met 155.617 km een goed beeld van wat je in het middensegment mag verwachten. Een iets nieuwere variant, de Renault Captur uit 2018 voor € 9.445 met 152.226 km, biedt vergelijkbare specificaties voor iets meer geld.
Voor wie is de Captur occasion geschikt?
De Captur is populair bij rijders die de voordelen van een hogere rijpositie zoeken in een compactere buitenmaat. Hij past goed in de stad dankzij zijn overzichtelijke afmetingen, maar is ook geschikt voor gezinsgebruik op kortere afstanden. Het laadvermogen is voor zijn klasse redelijk, en de achterbank kan op veel uitvoeringen schuiven voor extra bagageruimte of beenruimte.
Lees ook
- Betrouwbare occasions onder de 15.000 euro: het complete overzicht
- Occasion kopen onder de 10.000 euro: wat kun je verwachten
- Occasion met automaat onder de 20.000 euro
- Occasions met laag kilometrage: auto’s onder de 50.000 km
Veelgestelde vragen
Wat kost een Renault Captur occasion gemiddeld?
De gemiddelde vraagprijs voor een Renault Captur occasion op Autoofy is op dit moment € 13.119. De goedkoopste exemplaren beginnen bij € 5.995, terwijl de duurste Captur in het aanbod € 31.500 kost.
Hoeveel Renault Captur occasions staan er te koop?
Op Autoofy staan momenteel 32 Renault Captur occasions te koop, verspreid over verschillende bouwjaren, uitvoeringen en prijsklassen.
Is een Renault Captur een goede occasion om te kopen?
De Renault Captur staat bekend als een praktische en comfortabele compacte crossover. Let bij een gebruikt exemplaar altijd op de onderhoudshistorie, de staat van de koppeling en eventuele roestvorming. Exemplaren met een lagere kilometerstand bieden doorgaans meer zekerheid voor de langere termijn.
Zijn er ook Renault Captur occasions met automaat?
Ja, automaat-exemplaren zijn beschikbaar, maar vormen een minderheid in het aanbod. Een voorbeeld is de Renault Captur uit 2014 met automaat voor € 8.745. Wil je meer opties, bekijk dan het overzicht van occasions met automaat onder de 20.000 euro.